• rama-shqip

  Rama në Shqip: Nafta është ulur, PD gënjen

  Me çmimin e naftës dhe protestën e opozitës nisi këtë të hënë emisioni “Shqip” me Rudina Xhungën ku përballë ishte Kryeministri Edi Rama. Kryeministri deklaroi se çmimi…

 • qeveriare

  Zyrtare, Greqia me qeveri të re

  Tashmë është zyrtare, Greqia do të qeveriset nga koalicioni i radikalëve të majtë të SYRIZA me grekët e pavarur të partisë së djathtë ANEL. Pavarësish triumfit të…

 • 1913876_104299509584155_721174_n

  Banesa shkodrane dhe karakteristikat e saj

  Në përgjithësi, banesa karakteristike shkodrane është ndërtesë e madhe dykatëshe, me çati shumë të dalur, me funksion për ta mbrojtur banesën nga lagështia në dimër e për…

 • ngricat

  Rikthehen ngricat në vënd

  Mëngjesin e së dielës, janë rikthyer sërish reshjet e borës verilindje të vendit. Ne Dibër dhe Bulqizë bora ka zbardhur sërish vendin, madje për orë të tëra…

 • samsung-galaxy-s6

  Galaxy s6 vjen me 2 mars

  Është folur kaq shumë në internet për telefonin e ardhshëm të Samsung-ut, Galaxy S6. Këtë radhë informacionet vijnë nga burime të afërta me divizionin Samsung Electro-Mechanics (SEM),…

 • receta

  Recetë magjike kundër fryrjes së barkut

  Për te luftuar këtë fenomen sa te bezdisshëm aq edhe pengues ne aktivitetin ditor te gjithë secilit ka shume këshilla qe me se shumti lidhen me natyrën…

Kosova

Video Lajm