Horoskopi Javor 18 Prill-24 Prill 2016

DASHI

Gjate kësaj jave ka rrezik te mos i qëndroni dot besnike partnerit tuaj dhe kjo do sjelle debate te forta. Nëse vërtet nuk e doni me si me pare ate dhe nuk ndiheni te plotësuar pranë tij, me mire ja thoni para se te hidhni hapa te gabuara. Beqaret do jene tejet impulsive dhe ka rrezik te mos mendohen mire para se te hedhin hapa. Ne planin financiar do jeni më me fat se me pare dhe gjendja do vije duke u përmirësuar goxha. Shëndeti nuk do jete i keq. Nëse doni ta mbani kështu shmangni dietat strikte. Ne pune do ju ndryshojnë pozicionin dhe do jeni shume te shpërqendruar. Pak nga pak do ja merrni dorën, por duhet durim. Jeta familjare do jete e kënaqshme ne përgjithësi.

DEMI

Këtë jave duhet te bëni shume kujdes me xhelozinë juve qe jeni ne një lidhje, pasi ne momentin qe me pak e prisni situata do ju dale jashtë kontrollit. Beqaret do kenë shume nevoje për qëndrueshmëri ne jetën e tyre dhe do tregohen te kujdesshëm me personat qe do i joshin. Ajo do jete gjeja me e mire, pasi do shmangin lëndimet. Për te përmirësuar financat nuk duhen bere gjera te gabuara e qe mund te sjellin probleme me vone. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Do ndiheni shpesh te lodhur dhe pa fuqi. Ne pune do bëni te pamundurën qe te arrini majat dhe nuk do ju trembet syri nga asgjë. Jetës familjare do i jepni me tepër prioritet se kohet e fundit.

BINJAKET

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete i ndezur gjate gjithë javës. Do lindin debate edhe per gjera elementare pasi asnjeri nuk do hape rruge. Beqaret do jene joshës pa e kuptuar dhe do ju shtohen pretendentet. Shihni me kujdes nga çdo ane dhe me pas vendosni me ke do dilni. Financat do ndryshojnë nga fundi i javës fale një trashëgimie qe do merrni. Nuk e kishit menduar ndonjëherë këtë gjë. Gjithsesi mos bëni çmenduri vetëm se do keni leke neper duar. Shëndeti do kërkojë me tepër përkujdes dhe vëmendje. Mund te vuani nga pagjumësia dhe mund te prekeni nga alergjitë. Ne pune vërtet do lodheni pak, por ato qe do arrini do ju bëjnë te relaksoheni menjëherë. Familja e qete.

GAFORRJA

Mundohuni qe çdo debat apo konflikt te vogël qe do ju dale ne çift ta zgjidhni sa me shpejt këtë jave. Mos merrni vendime te nxituara sepse keni për t'u penduar shpejt dhe nuk do ketë me kthim mbrapa. Beqaret do jene me fat sidomos ditën e mërkurë dhe te enjte. Buxheti nuk do jete i keq. Beni një riorganizim te situatës dhe nëse mundeni hiqni edhe ndonjë para mënjanë. Shëndeti nuk do jete aspak i keq, përveçse ndonjë shqetësimi koke apo shpine qe do vijnë si pasoje e lodhjes ne pune. Jeta profesionale do ece me ritme te shpejta dhe do arrini shpejt majat e suksesit. Ndonjëherë është thjesht çështje përqendrimi. Me familjaret mund te ndani çdo gjë.

LUANI

Kjo do jete një jave e bukur për ata qe janë ne një lidhje. Do dini si te flisni me partnerin dhe do ja shprehni ndjenjat me mënyra fantastike. Edhe vete ndonjëherë do ju duket sikur nuk jeni ju. Beqaret do realizojnë plot takime, por do preferojnë qe njëherë për njëherë te kenë vetëm disa aventura. Ne planin financiar do merrni ne dore zgjidhjen e problemeve dhe do ja dilni me shpejt nga sa mendonit. Këtë duhet ta kishit bere prej kohesh. Shëndeti do jete i shkëlqyer edhe për ata qe se fundmi janë ndier te pafuqishëm. Kurat e marra dhe kujdesi ushqimor do japin rezultatet e duhura. Ne planin profesional nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni sepse gjithçka do rrjedhe me se miri. Jeta familjare do jete pak delikate.

VIRGJERESHA

Jave mjaft intensive do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do jeni dakord te bëni çdo gjë me partnerin vetëm qe ditët te jene sa me emocionuese dhe jo rutine. Beqaret do enden gjithë ditës dhe do realizojnë disa takime, por asnjë nga personat nuk do ju duket aq i përshtatshëm sa për te filluar një lidhje. Financat nuk do jene te mira. Një nga arsyet janë shpenzimet dhe tjetra ulja e rrogës.  Shëndeti nuk do ketë probleme te mëdha. Mundohuni te çlodheni here pas here dhe te mos neglizhoni asnjë vakt për te pasur edhe me shume energji. Ne pune do jeni me te sigurte ne vetvete dhe do ecni ne rrugën e duhur. Me familjaret duhet te qëndroni me tepër.

PESHORJA

Për fat te mire jeta juaj ne çift do influencohet pozitivisht nga yjet këtë jave. Do jeni me pak posesive dhe me te logjikshëm. Për çështjet delikate do diskutoni me hapur dhe mund te merrni vendime. Beqaret nuk do arrijnë dot ta gjejnë shpirtin e tyre binjak edhe pse do lodhen çdo dite. Gjithsesi miqtë dhe familjaret nuk do lejojnë qe ata te mërziten. Ne planin financiar do ju duhet shume pune dhe sakrifica për ta stabilizuar situatën. Shëndeti nuk do jete i keq si disa kohe me pare, por gjithsesi ende duhet te vazhdoni te bëni kujdes. Ne pune do jeni me te përgjegjshëm dhe me autoritare. Maturia dhe durimi do jene gjithashtu pika te forta. Me familjaret do keni disa mosmarrëveshje.

AKREPI

Dite e mrekullueshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni te plotësuar pranë partnerit dhe as qe do tundoheni nga personat e tjerë qe do iu joshin. Beqaret me mire te mos tregohen ëndërrimtare sepse mund te përballen me zhgënjime te mëdha. Financat nuk do jene aspak te mira. Para se gjendja te behet katasfrofike duhet te merrni masa. Shëndeti do jete i mire. Do jeni energjike ne pjesën me te madhe te kohës dhe nuk do keni shqetësime. Ne pune do jeni me te motivuar dhe do gjeni rrugën me te mire për te ecur përpara. Disa kolege do ju kenë zili dhe do mundohen t'iu prishin planet, ndërkohë qe disa te tjerë do ju përgëzojnë. familjareve duhet t'iu kushtoni me tepër vëmendje.

SHIGJETARI

Nëse doni qe marrëdhënia me partnerin te ece si duhet këtë jave, duhet te tregoheni disi me te kuptueshëm, t'i shprehni ndjenjat dhe here pas here ta surprizoni atë qe keni ne krah. Beqaret do ndihmohen nga marsi dhe qe ne ditët e para te javës do takojnë personin me te cilin do fillojnë një lidhje pasionante. Buxheti do jete shume here me i mire nga me pare. Përfitoni për te blere disa objekte për shtëpinë dhe për te paguar faturat e muajit. Ndikimi i yjeve do jete i keq tek sektori i shëndetit. Here pas here mund te ndiheni te bllokuar nga alergjia dhe ne momente te tjera do jeni pa fuqi. Ne pune mos u hallakatni kot, por përqendrohuni tek thelbi i gjerave. Jeta familjare do kaloje vështirësi.

BRICJAPI

Jave goxha e vështirë do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here debatet do jene aq te zjarrta sa do mbylleni ne vetvete dhe shkëpusni çdo lidhje me boten e jashtme. Beqaret këtë jave edhe mund te abuzojnë me joshjen. Dita e mërkurë ka për te qene më me fat, prandaj duhen pasur mendja. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë duhet te merrni masa sa me pare qe gjendja te mbetet e qëndrueshme edhe me vone. Shëndeti do filloje te përmirësohet pas ditës se marte. Merruni me pak aktivitet fizik për te qene me ne forme. Ne pune do keni ide gjeniale si te arrini atje ku doni dhe do i mahnitni te grithe. Me familjaret mos u tregoni te pamatur sepse edhe durimi i tyre e ka një kufi.

UJORI

Po nuk u treguat tolerante me partnerin këtë jave mund te keni probleme vërtet te zjarrta. Me kokëfortësi dhe me arrogance lidhja nuk mund te ece. Mendohuni mire çfarë doni te bëni. Beqaret do kenë plot njohje te reja dhe do ndihen mire, por nuk do preferojnë te bëjnë ndryshime te statusin. Ne planin financiar duhet te ndryshoni mënyrën e menaxhimit te te ardhurave ne mënyrë qe gjendja te përmirësohet. Shëndeti do jete delikat. Mund te keni probleme me zorrën e trashe dhe me stomakun. Ne pune nuk do arrini atje ku keni dashur edhe pse disa kolege do iu japin mbështetjen e tyre. Ndonjëherë jo çdo gjë varet nga ju. Jeta familjare do jete e tensionuar.

PESHQIT

Këtë jave do jeni shume me tolerante juve qe jeni ne një lidhje dhe marrëdhënia me partnerin do ketë përmirësime te jashtëzakonshme. Nuk do e mbani me mendjen nga mosmarrëveshjet e se shkuarës. Beqareve do ju rendoje pafund vetmia dhe sado te mundohen nuk do mundin ta ndryshojnë dot statusin. Yjet nuk do jene ne anën e tyre. Ne planin financiar do jeni te logjikshëm dhe do ja dilni edhe me pak te ardhura. Lodhja mund te sjelle shqetësime shëndetësore. Çlodhuni here pas here dhe gjithashtu flini mire. Ne pune do jete Jupiteri ai qe do ju mbështesë fort dhe do ju drejtoje ne rrugën e duhur. Marrëdhënia me familjaret do jete delikate.